2012 4th Turkey International Golden Cap Cook's Competition / 2012 4.ULUSLARARASI ALTIN KEP AŞCILAR Yarışması

0 yorum

EXPO Center'da düzenlenen ANFAŞ Hotel Equipment 23. Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörleri Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı'nın açılışını, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günayla, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yaptı.


Türkiye Aşcılar Federasyonu ( TAFED ) ile Şefler Birliği’nin organize ettiği, yurtiçi ve yurtdışı  şeflerin katılımında; " 4. Uluslararası Altın Kep Yarışması " 18-21 Ocak 2012 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ EXPO CENTER da gerçekleşiyor.


Altın Kep Aşçılar Yarışması ile ilgili olarak açıklama yapan Antalya Şefler Birliği Başkanı Fahir Telli; mutfak sanatı ve aşçılık mesleğine katkılar sağlamayı amaçlayan bu tür etkinlikleri önemsediklerini, Türkiye Aşçılar Federasyonu ile birlikte dördüncüsü gerçekleşmekte olan Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışmasına bu sene beklenenden daha çok ilgi olduğunu ve herhangi bir karmaşaya sebebiyet vermemek içinde müraacatların önceden internet üzerinden alınarak, yapılan değerlendirmeler neticesinde yarışmaya katılacak olanların yine web sitesi olan www.seflerbirligi.com adresinden duyurulduğunu ifade etti. Başkan Telli, organizasyonun düzenlenmesine destek olan başta Türkiye Aşçılar Federasyonu, ANFAŞ Fuarcılık A.Ş. yetkilileri ve yarışmaya sponsor olan firmalara da teşekkür etti.Yerli ve yabancı aşçının; Modern Türk Mutfağı, Genç Aşcılar, Yılın Altın Pastacısı, Mutfakta Güzel Sanatlar, Yılın Altın Şefi, Turizm Otelcilik Okulları, Modern Türk Mutfağı, Üniversiteler ve Mini Soğuk Büfe katogorilerinde hünerlerini sergilediği yarışma takvimi;

18 OCAK 2012 - YARIŞMALARI    ( 1 GÜN )

1. YARIŞMA : GENÇ AŞÇILAR YARIŞMASI
2. YARIŞMA : ÜNİVERSİTELER YARIŞIYOR
3. YARIŞMA : SEBZE OYMACILIĞI

19 OCAK 2012 - YARIŞMALARI   ( 2 GÜN )

1. YARIŞMA : TURİZM OTELCİLİK OKULLARI
2. YARIŞMA : MUTFAKTA GÜZEL SANATLAR
3. YARIŞMA : MİNİ SOĞUK BÜFE YARIŞMASI

20 OCAK 2012 - YARIŞMALARI   ( 3 GÜN )

1. YARIŞMA : YILIN ALTIN ŞEFİ
2. YARIŞMA : YILIN ALTIN PASTACI YARIŞMASI
3. YARIŞMA : MODERN TÜRK MUTFAĞI YARIŞMASI


Dereceye giren yarışmacılar; madalya, kupa ve katılım sertifikaları ile  para ödülleri kazanacaktır. Sonuçlar aynı gün yarışma bitiminde açıklanacaktır. 2.lik ve 3.lük ödülleri yarışma alanında verilecektir. Yarışma birincilerinin ödülleri 20 ocak 2012 tarihinde Gala ve Ödül Töreni programı çerçevesinde verilecektir.


4. Uluslararası Altın Kep Aşçı Yarışması, Türkiye Aşçılar Federasyonu üyesi 16 dernek şeflerinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Yarışmaya, Türkiye'nin en ünlü otellerin aşçıları da katılıyor.
Leave a Reply

Popüler

 
UNION food & drink © 2011 DheTemplate.com & Main Blogger. Supported by Makeityourring Diamond Engagement Rings

You can add link or short description here