TUROB, Dubai ATM - ARABIAN TRAVEL MARKET 2011 Turizm Fuarın da

0 yorum


Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB), 2 ile 5 Mayıs tarihleri arasında, Dubai ATM - ARABIAN TRAVEL MARKET 2011 Turizm Fuarında.
TUROB’u temsilen fuara katılacak olan TUROB Başkan Yardımcısı Müberra Eresin, geçtiğimiz yıl Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen turist sayısının, bir önceki yıla oranla %38,23 artış ile 30 bin 480 kişi olarak gerçekleştiğini söyledi.

Dubai ATM 2011 Turizm Fuarı’nın önemine ilişkin Müberra Eresin, şunları söyledi:

“ATM fuarı, sadece Ortadoğu değil, tüm dünya ülkelerinin ilgi gösterdiği bir fuar. Ancak, bu yıl, Orta Doğu’da yaşanan durumlar nedeniyle, daha da önemli hale geldi ve sezonun kesin bir göstergesi olacaktır. Türkiye için zaten beklentilerinin üzerinde giden rakamların devamlılığı konusunda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Orta Doğu’daki karışıklık nedeniyle, özellikle İstanbul’a daha fazla talep olacağını tahmin ediyoruz. Ancak Ramazan’ın Ağustos dönemine denk geliyor olması, o dönem için rakamlarımızı aşağı çekecektir. Ramazan ile ilgili ciddi tanıtım atağına geçmemiz şart. Aksi halde, Ramazan döneminde bu pazardan alacağımız pay, geçen senelerde olduğu gibi aşağıya düşecektir. Bu fuar süresince, bizim yapacaklarımızın başında, Ramazan döneminde oruç tutan ve tutmayan tüm misafirler için arzu ettikleri her tatil şeklini İstanbul’da bulabileceklerini anlatmak olacaktır. Fuar sırasında, TUROB standını ziyaret edenlere, İstanbul ile ilgili geniş bilgilerin yer aldığı Arapça ve İngilizce İstanbul Guide’larımızdan, İstanbul CD ve üyelerden sağlanan çeşitli promosyonel ürünler dağılacaktır” diye konuştu.


Leave a Reply

Popüler

 
UNION food & drink © 2011 DheTemplate.com & Main Blogger. Supported by Makeityourring Diamond Engagement Rings

You can add link or short description here